Kodulehe tegemine WordPress tarkvaraga

Kodulehe tegemine- E-poe loomine- Digiturunduse agentuur Digituul OÜ
5 minutit kulub lugemiseks

Kuidas teha uus koduleht WordPress tarkvaraga?

Esimene samm – tee valik WordPress vabavara kasuks.

Ausalt öeldes on väga palju erinevaid sisuhaldussüsteeme (CMS), mida saab uue kodulehe loomisel kasutada. Enamalt on ka nende sisuhaldussüsteemide idee sama, võimaldada kasutajal oma veebilehe sisu redigeerida ilma koodikirjutamise oskusteta. Need sarnanevad näiteks Google Doc`si või Facebooki laadsete liidestega. Põhimõtteliselt saad luua uusi lehti või dokumente ning seejärel neid lihtsalt ka veebis avaldada. Ühe kodulehe tegemiseks mõeldud sisuhaldussüsteemide loetelu leiad Wikipeedia keskkonnast. WordPressi kasuks otsustamine on lihtne, sest lisaks universaalsusele, lihtsusele ja suurele funktsioonaalsusele on WordPress tarkvara ka väga populaarne. Seda kasutatakse pea poolte (42,9%) kodulehtede loomisel. Ligikaudu iga kolmas Teie külastatav koduleht on üles ehitatud WordPressile. Ligikaudu iga kolmas Teie külastatav koduleht on üles ehitatud WordPressile. Oluline on meeles pidada, et selles postituses räägime, WordPress vabavarast, mille leiad aadressilt WordPress.org. Nende valikus on ka tasuline versioon, millega saad tutvust teha aadressil WordPress.com.

Argumendid WordPress tarkvara valimiseks:

See on üks lihtsamaid isetegemise lahendusi.
See on avatud lähtekoodiga.
See on tasuta.
See on universaalne – sobib veebilehe, blogi ja ka e-poe tegemiseks.
See on mitmekülgne – sobib mistahes tüüpi ettevõtmisele veebilehe loomiseks.
See on kiire, optimeeritud ja turvaline.
See on optimeerimise (SEO) valmidusega.

Teine samm – vali kodulehele nimi, osta domeen ja telli kodulehele majutus.

Vali domeenile nimi. Nime valimine on tõenäoliselt selle protsessi kõige lõbusam osa. Võid valida oma kodulehele sõna otseses mõttes, mis tahes nime. Aga võiksid siiski mõne olulise asjaga arvestada. Esmalt seda, et interneti avarustes on pea 2 miljardit (!) veebisaiti. See tähendab, et vaba ja originaalse nime leidmine võib osutuda üsna keeruliseks. Teiseks oleks hea valida domeeni nimi oma ettevõte nimele, kaubamärgi nimele või teenust iseloomustavatele märksõnadele sarnane.

Millega domeeni nime valimisel arvestada?

See võiks olla lihtne – lihtsam meelde jätta.
See võiks olla lühike – kirjapilt ei tekita segadust.
See võiks olla kõlav – seda märgatakse rohkem.
See võiks sisaldada valdkonnaga seotud märksõnu – seosed on kergemad tekkima.
Registreeri oma domeen ja vali kodulehe majutamiseks sobiv teenuste pakett.
Kui domeeni nimi on valitud on aeg kontrollida selle saadavust ja seejärel registreerida ning majutada see mõne registripidaja juures.

Registripidajad pakuvad enamasti ka kodulehe majutusteenust. Siin on abiks taas Google otsing. Otsinguga “veebimajutus” leiad hulgaliselt teenusepakkujaid, kes Teie uue domeeninime lahkelt (tasuta või tasu eest) registreerivad ning ka kodulehe majutavad. Viimane on küll alati tasuline teenus. Veebimajutuse hinnad varieeruvad 2 €-st kuni 50 €-ni. Hind sõltub paketi sisust, aga tavalise WordPress kodulehe, blogi või väiksema e-poe majutamiseks vajalik pakett jääb umbes 4-7 € vahele. Eesti teenusepakkujatest suurimad ja populaarsemad on Zone või Veebimajutus. Soovitan valida registripidaja, kes osutab mõlemat teenust – saate kõik lihtsalt korda ühes kohas.

 

Kolmas samm – paigalda WordPress sisuhaldus tarkvara ja vali sobiv teema.

Installeeri WordPress sisuhaldustarkvara

Enamus teenusepakkujaid pakub lihtsat võimalust installeerida WordPress sisuhaldustarkvara vaid ühe nupuvajutusega. Domeeni registreerimisel ja majutusteenuse pakkuja valimisel oleks eelnevalt mõistlik täpsustada selle lihtsa, kuid olulise võimaluse olemasolu.

Vali oma kodulehele sobiv teema (ing. theme)

Kui WordPress tarkvara on installeeritud, siis järgmiseks sammuks on teema valimine. Lühidalt on tegemist failide paketiga, mis määrab teie kodulehe välimuse. WordPressi paigaldusega tuleb alati kaasa 3-4 teemat, mida saad sisselülitades lihtsalt vahetada. Esmapilgul on need sarnased, aga kui võtad aega süvenemiseks, siis märkad kindlasti väikeseid erinevusi. Kui need aga teile miskipärast ei sobi või tahad valikut laiendada, siis WordPress.org lehelt leiad neid piisavalt. Loomulikult võid alati kasutada Google otsingu abi – otsing “Free WordPress theme” pakub valiku, kust leiad endale kindlasti sobiva. Lisaks on saadaval lõputul hulgal tasulisi teemasid, mis on levitavad teema poed – ThemeIsle, aThemes või ThemeForest. Valiku peaksid taas tegema äri ja kodulehe eesmärkidest lähtuvalt – mida teie koduleht tegema hakkab, millist infot soovid edastada, milliseid kliente soovid selle abil leida, milliseid tooteid müüa jne. Ära karda valida ja katsetada, sest teemat saad iga kell muuta. Teema vahetamine muudab ainult kodulehe välimust mitte teie loodud sealset sisu.

Neljas samm – loo ja lisa lehele kogu vajalik sisu.

Kui oled eelmise kolme sammuga ühele poole saanud, siis on tulemas neljas samm, viimane aga raskeim – lõputu sisu loomine. Kui kodulehe tegemine WordPress tarkvaraga on lihtne ja mugav ning kogu protsess võtab aega maksimaalselt tunni, siis sisu loomisega on teised lood. Aga see pole enam selle postituse teema. Sisuloomisest saad lugeda täpsemalt siit. Kui teil tekkis küsimusi või vajad abi oma WordPress lehe loomisel, siis oleme alati valmis vastama või kogu meeskonnaga valmis teile appi tulema. Vaata, kuidas meie teeme kodulehti oma koostöö partneritele – kodulehtede tegemine.