fbpx

Kui kaua kodulehe tegemine aega võtab?

Kui kaua kodulehe tegemine aega võtab?
3 minutit kulub lugemiseks

Kodulehe tegemise ajakulu sõltub suuresti päris mitmest erinevast tegurist, sealhulgas projekti keerukusest, töömahtudest ning osapoolte koostöö tõhususest. Siin on mõned peamised aspektid, mis mõjutavad kodulehe valmimise aega:

1. Projekti planeerimine ja kavandamine

Vajaduste väljaselgitamine ja eesmärkide seadmine: Projekti alguses toimub kohtumine kliendi ja veebiarendustiimi vahel, et arutada kodulehe eesmärke, sihtrühma, funktsioone ja disaininõudeid. See etapp võib kesta mõnest päevast kuni paari nädalani, sõltuvalt kliendi valmisolekust ja projekti keerukusest.

Wireframe’id ja prototüübid: Enne disaini ja arendusega alustamist luuakse sageli kodulehe skeemid ja prototüübid. See aitab visualiseerida kodulehe struktuuri ja kasutajakogemust. Wireframe’ide ja prototüüpide loomine võib võtta mõnest päevast kuni paar nädalat.

2. Disain

Disainikontseptsioonid ja kujundused: Veebidisainerid loovad esialgsed disainikontseptsioonid ja kujundused, mis arutatakse läbi kliendiga. Sõltuvalt projekti keerukusest ja kliendi tagasisidest võib see etapp kesta 1-4 nädalat.

Kujunduste läbivaatamine ja kinnitamine: Pärast esialgsete disainide valmimist toimub tihe koostöö kliendiga, et teha vajalikud parandused ja kinnitada lõplikud kujundused. See protsess võib võtta mõnest päevast kuni mõne nädalani, olenevalt tagasiside kiirusest ja muudatuste mahust.

3. Arendus

Front-end ja back-end arendus: Kui disain on kinnitatud, alustatakse kodulehe arendust. Front-end arendus hõlmab kujunduse koodi kirjutamist, samas kui back-end arendus keskendub andmebaaside, serverite ja muude taustsüsteemide loomisele. Sõltuvalt kodulehe keerukusest võib arendusetapp kesta 4-12 nädalat või isegi kauem.

Funktsioonide integreerimine ja testimine: Arenduse käigus lisatakse ja testitakse erinevaid funktsioone, nagu kontaktvormid, e-kaubanduse lahendused, kasutaja autentimine jne. See võib võtta 1-3 nädalat, sõltuvalt funktsioonide arvust ja keerukusest.

4. Testimine ja juurutamine

Testimine: Põhjalik testimine on kriitiline, et tagada kodulehe veatu toimimine. See hõlmab kasutajaliidese, funktsionaalsuse, mobiilisõbralikkuse ja jõudluse testimist. Testimisetapp võib kesta 1-2 nädalat.

Kodulehe lansseerimine: Pärast edukat testimist viiakse koduleht üle avaliku serverisse ehk avaldatakse. See protsess hõlmab domeeninime seadistamist, serveri konfigureerimist ja kodulehe avaldamist. Lansseerimine võtab tavaliselt 1-3 päeva.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes võib lihtsama kodulehe tegemine aega võtta 4-6 nädalat, samas kui keerukamate projektide puhul võib see ulatuda 3-6 kuuni või isegi kauem. Täpne ajakulu sõltub projekti nõuetest, meeskonna suurusest ja koostöö efektiivsusest. Eduka kodulehe tegemise projekti võti on põhjalik planeerimine, selge suhtlus ja realistlikud ajakavad.

Parim viis saada ülevaadet või täpset hinnangut võimalikule ajakulule on konsulteerida meie professionaalse meeskonnaga ning arutada seda konkreetsetest vajadustest, soovidest ning eesmärkidest lähtuvalt.