Backlinkide erinevad tüübid ja nende mõju.

Backlingid- erinevad tüübid ja mõju
3 minutit kulub lugemiseks

SEO maailmas mängivad tagasilingid (backlinks) olulist rolli. Kuid kas teadsid, et kõik tagasilingid ei ole võrdsed? Siin on lühike ülevaade linkide erinevatest tüüpidest ja miks on oluline neid teada:

Dofollow lingid: need on SEO kuldlingid. Dofollow lingid on internetilingid, mis edastavad “linkimise autoriteeti” algsest kodulehest sihtlehele. Neid kasutatakse peamiselt kodulehtede otsingumootori optimeerimises (SEO). Erinevalt Nofollow linkidest, mis ei anna edasi autoriteeti ega aita kaasa lehe paremusjärjestuse tõusule otsingumootorites, aitavad Dofollow lingid parandada sihtlehe positsiooni otsingutulemustes. Kui koduleht sisaldab Dofollow linki, siis otsingumootorid nagu Google näevad seda kui soovitust või heakskiitu sihtlehele. See tähendab, et Dofollow linkide abil saab suurendada sihtlehe usaldusväärsust ja tõsta selle nähtavust otsingumootorites. Seetõttu on Dofollow lingid olulised kodulehtede omanikele, kes soovivad suurendada oma lehe nähtavust.

Nofollow lingid: nofollow lingid on lingid, mis sisaldavad HTML-atribuuti rel=”nofollow”. See annab märku otsingumootoritele mitte järgida antud linki ega edastada linkimis autoriteeti lingi sihtlehele. Seda tüüpi linkide peamine eesmärk on vältida lehe autoriteedi edastamist teistele kodulehtedele, eriti juhtudel, kus lingi lisaja ei soovi sihtlehte soovitada või kinnitada. Nofollow linke kasutatakse sageli kommentaarides, foorumipostitustes ja teistes kohtades, kus kasutajad saavad ise sisu luua. See on ettevaatusabinõu, et vältida spämmi ja soovimatut linkimist, mis võiks mõjutada kodulehe usaldusväärsust otsingumootorite silmis. Kuigi Nofollow lingid ei aita kaasa lehe SEO-le (otsingumootori optimeerimisele) linkimisautoriteedi mõttes, on nad siiski kasulikud kasutajatele, pakkudes neile lisainformatsiooni või seotud ressursse. Lisaks sellele võivad Nofollow lingid ikkagi genereerida liiklust kodulehtedele, olles seega kasulikud lehe külastatavuse suurendamiseks.

Sisemised lingid ehk internal links: need on lingid, mis viivad ühelt sinu enda kodulehe lehelt teisele. Sisemised lingid aitavad parandada kodulehe navigeeritavust.

Välimised lingid ehk external links: need on lingid, mis viivad sinu kodulehelt teistele kodulehtedele. Välised lingid on kasulikud, kui need viitavad usaldusväärsetele ja asjakohastele allikatele.

Ankurteksti lingid ehk anchor text links: lingid, mis on peidetud teksti sisse. Ankurteksti valik on oluline, kuna see annab otsingumootoritele märku lingi sisust.

Pildi lingid ehk image links: need on lingid, mis on seotud piltidega. Pildi alt-tekstis olev link parandab samuti SEO tulemusi.

Linkide ehitamise puhul tuleb veenduda, et link mille oma kodulehele viitama saad, oleks kvaliteetne. Mõned lingid ei pruugi väga palju kasu tuua, vaid teevad hoopis kahju. Siiski on oluline märkida, et mõned otsingumootorid, eriti Google, võivad suhtuda linkide ostmisse kahtlusega. Kui linkide ostmine viib ebaausate või petlikult loodud linkideni, võib see kahjustada sinu kodulehe mainet. Iga lingi tüüp mängib olulist rolli kodulehe SEO strateegias. Tähtis on mõista nende erinevusi ja kasutada neid tõhusalt, et parandada oma kodulehe positsiooni otsingumootorites.

TASUTA E-RAAMAT

KUIDAS OLLA OMA KONKURENTIDEST KÕRGEMAL  –  SEO MIS TOIMIB

14 osast koosnev sisukas SEO ülevaade, mis sisaldab hulgaliselt praktilist informatsiooni. Jagame Sinuga samm-sammult juhiseid, kuidas ALUSTADA SEO ja linkide ehitamisega ja oma kodulehte tõhusalt optimeerida. t