fbpx
google_tag_manager_kodulehe_tegemine
13 sept.

Kas Google Tag Manager (GTM) on kasulik tööriist?

Mis on Google Tag Manager ja miks see on kasulik?

Google Tag Manager on tasuta rakendus, mille abil saab veebilehele lisada ja hallata turundussilte (ing. Tag`e) algset veebilehe koodi muutmata. 

Populaarsemateks näideteks nendest on Google Analytics tracking code, Google Analytics events, Google Ads conversions ja Google Ads remarketing tag’id.

Sisuliselt lihtsustab see tarkvara teabe liigutamist ühest andmeallikast (näiteks koduleht või mobiilirakendus) teise (näiteks Google Analytics). Eriti mugav on Google Tag Manager (GTM) siis, kui teil on hallata palju andmeallikaid või silte (kuna kogu kood on salvestatud ühte kohta).

Google Tag Manageri kasutamine on mugav ja sellel on väga palju plusse.

google_tag_manager_kodulehe_tegemine

Google Tag Manageri kasutamise plussid:

Kokkuvõtteks

Kuigi tarkvara looja Google kinnitab, et Tag Manager on loodud mitte-tehniliste teadmistega tavakasutajale, siis on sellest maksimaalse kasu saamiseks vajalikud siiski teatavad tehnilisi oskused. Siin tuleb loomulikult Google ise ka appi, pakkudes oma abikeskuses võimaluse lugeda õpetusi ning vaadata erinevaid õppevideosid.

Lisa kommentaar

Digituul

TÄHELEPANU!

KASUTAME KÜPSISEID

Kasutame oma kodulehel küpsisefaile, et pakkuda sulle parimat kasutajakogemust. Klikkides “Olen nõus” nupule, annad nõusoleku nende kasutamiseks. Täpsemalt saad selle kohta lugeda meie privaatsuspoliitikast.